Dzyń, dzyń, dzyń – padał śnieg

snieg

Witam Państwa bardzo serdecznie. Jak zapewne zauważyliście w Polsce zaczął padać śnieg. Niby nic takiego w końcu nadchodzi zima, ale mimo to ten stan rzeczy był wyjątkowy. Dlaczego? Bo wcześniej śniegu było mało i już na początku mamy taką miłą niespodziankę. Sęk w tym, że nie wszyscy.

Jak zawsze tak i teraz w przypadku efektu natury musiało się odezwać narodowe malkontenctwo. Że śnieg i że zimno. Ludzie, mamy grudzień. Wigilia niedługo. Święty Mikołaj. Z czym się to kojarzy? Z zimą. A czy w zimę jest lato? Nie. A i tak kurwa setki tysięcy komentarzy na forach – trzeba odśnieżyć podjazd, zamarznę, nie będę mogła założyć miniówki. Pomijam już fakt, że kto kurwa zakłada miniówę w grudniu – poza Sylwestrem – ale musicie być przyzwyczajeni. No niestety moi Państwo taką mamy strefę klimatu. Jak Państwu się nie podoba to spakujcie się i wyjedźcie na Seszele albo Malediwy. Wiem jak to kiepsko brzmi ale poważnie innej rady niż wyjazd na to nie ma. No chyba, że zrobicie maszynę do zmiany pogody jak czarne charaktery z kreskówek.

Mamy śnieg czyli co to oznacza? Zima znów zaskoczy drogowców. Nie wiem czemu, ale chyba oni mają kalendarz Majów bo co roku zima zaskakuje. Pociągi spóźnione, samochody w korkach – i tak dalej, i tak dalej. Palmy za oknem nie ma (o czym wcześniej wspomniałem) więc dziwię się skąd to…powtórzę słowo, zdziwienie. Domyślam się, że nie muszą brać pałek i trzepać tego lodu żeby zszedł tylko są jakieś narzędzia bądź maszyny. Mało tego, co roku mówi się o wyciągnięciu wniosków a i tak byle płatek śniegu spadnie – wszystko w pizdu. Ja nie wiem po co my się boimy imigrantów, Rosji jak Królowa Elza z Krainy Lodu może jednym pstryknięciem spowodować zimę i cały kraj sparaliżować. Ludzie – ogarnijmy się.

No i do tego ta sól na chodniki. W wielu krajach się mówi – sól to zło, stosujmy coś innego. U nas nie! Co prawda zdarzają się wyjątki ale wciąż są miejsca gdzie jedynym zastosowaniem jest sól. Dajmy na to masz buty. Zbierałeś/łaś na nie całe wakacje by mieć wymarzone zajebiste buty. Po kuracji z solą – przy dość dużym używaniu – po sezonie zimowym do wyjebania. I kupuj nowe! Mnie tam luz, jestem facetem. Ale co powiedzą kobiety? Co powiedzą mężowie tychże kobiet? Najlepsze, że gdy stopnieje śnieg część soli zostaje i jest tego tyle co czasem na moich frytkach – a solę sporo mówię Wam.

Ja na przykład lubię zimę, bo nie lubię gorąca. Grenlandia to dla mnie wymarzone miejsce. Do tego śnieg więc można lepić piguły, bałwany bądź wkurwiać sąsiada wojnami o to co, gdzie i kiedy zasypał odśnieżając swój kawałek posesji Do tego jest malowniczo i pięknie – nic tylko robić zdjęcia. Dlatego moja rada moi Państwo. Zawsze szukajmy pozytywów a takie też są w zimę. Święta, Sylwester, Nowy Rok, spotkania z rodziną, bitwy na śnieżki i sanki – sporo tego. Spróbujmy chociaż na chwilę cieszyć się z czegoś a nie narzekać. Jak jest lato to wszyscy jak jeden mąż – uff, za gorąco! Boże, chłodu! A jak jest zima – Buuu, jak zimno. Żesz kurwa!

Dlatego cieszmy się i korzystajmy z tego co jest. Tym bardziej, że niedługo święta i trzeba robić sobie przerwę z bycia fiutem.

No i przygotować się na „Kevina…” i „Last Christmas” – no i karpia w przecenie.

Cierpliwości.

A Wy? Co sądzicie o śniegu? Podoba się Wam czy jednak do bani? Piszcie w komentarzach i nie zapomnijcie o łapce w górę i – jak chcecie – o zalajkowaniu fanpage’a Vulgarysty. Bo jak nie to wiecie – zaśnieżę Wam samochód i poślę pigułę. Albo przekupię do tego sąsiada.

2 przemyślenia na temat “Dzyń, dzyń, dzyń – padał śnieg”

  1. Gocha pisze:

    Śnieg jest cudowny, jeśli towarzyszy mu mróz. Najgorsza dla mnie jest mieszanina śniegu, błota i soli … :)

  2. ~Ahaja pisze:

    Zgadzam się w 100%. Jak wiadomo z Misia – „Jest zima i musi być zimno. Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury!” :D
    Sezonu świątecznego oficjalnie zacząć nie mogę, bo ani Last Christmas, ani Kevin jeszcze się przez tv/radio nie przewinęli… Może coś się stało?
    O jejuniu!!! Czarny charakter zmieniający pogodę? Toż to Dundersztyc, z ukochanego „Fineasza i Ferba”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>